Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Bir Peter Röportajı

YazarMesaj
Nazlı(Jelib10)
Admin
Nazlı(Jelib10)

Bir Peter Röportajı Empty
MesajKonu: Bir Peter Röportajı   Bir Peter Röportajı EmptyPerş. Şub. 10, 2011 12:55 pm

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Hawaiiden yorucu ve uzun bir uçuştan, ve imza dağıtılan, resim cekilen ve TwiCon 2009da soru cevap panelinde konusmalarla gecen uzun bir günden sonra, The Twilight Saga: New Moon ve Hemşire Jackie'yi oynayan Peter Facinelli yarın provalarının başlamasına ragmen Eclipse hakkında konuşmamızı kabul edecek kadar kibardı.
AB: Yaklaşık bir hafta içinde provalar başlıyor, değil mi?
PF: Salı.

AB: Ve dört gözle bekliyorsun?
PF: Oh, evet, Hawaii tatilimde Eclipse’i tekrar okudum, ve hemen ardından senaryoyu okudum.

AB: Nasıl?
PF: Güzel. Bilirsin, bütün kitabı ezberleyip onu filme geçirmek zor ve bazı detaylar bazı yerlerde kaybolur ve bazı yerlerde abartılır. Ama bu, kitapla aynı ve bundan mutluyum.

AB: Eclipse’deki en beğendiğin yer neresi?
PF: Ben şeyi beğendim, kitapta aile üyeleri hakkında konuşuluyor ve filmde bu daha fazla. Kitaplar Bella’nın bakış açısıyla anlatılıyor bunda dolayı çoğu kez Bella ekranda olmadığında bazı şeyler gerçekleşiyor, onları tam göremiyorsunuz, savaş sahnesi gibi mesela. Eclipse’te bütün aile ve kurt adamlar yeni doğmuş vampirlerle savaştıklarında, hakkında konuşuluyor ve Edward’dan bir şekilde bir şeyler anlıyorsunuz, ama filmde görmeniz gerekiyor, bilirsin, filmdeki açıklamaları beğendim, olaylar her zaman Bella’nın bakış açısından değil. O her zaman sahnede değil, ve bu da hikayeyi biraz açar. Cullen ailesi filmde normalde daha fazla.

AB: O halde beceri gerektiren işler yapıyorsun?
PF: Evet, oraya yukarı çıkacağız ve dövüş eğitimi alacağız. Heyecanlıyım bundan. Demek istediğim, ben bir adamım, bundan dolayı aksiyon şeylerini severim ve heyecanlıyım çünkü bu aksiyon şeyinde Carlisle ile olmak benim için eğlenceli – oraya gitmek ve kollarını sıvamak. Bir aktör için, eğlenceli ama oynayan karakter için tamamen başka bir kısım da var.

AB: Görmek ilginç olurdu... Sana vampirlerin ve kurt adamların kavgası hakkında bir şey söylediler mi? Çünkü mitolojik dünyada bir saldırı ve ısırma sistemi bu. Yapacakları şey bu mu?
PF:Hiçbir fikrim yok. Oraya gittiğimde daha fazla öğreneceğim ve eminim ki David’in (Slade) bütün bunları nasıl oynayacağımıza dair daha iyi bir fikri vardır. Bilirsin, Catherine (Hardwicke) bunu nasıl oynayacağımıza dair daha kesin fikirleri vardı. Chris’in fikirleri nasıl hareket edeceğimizle ilgiliydi. Şunu biliyorum ki, Twilight’ı yaptığımızda, bilirsin, Catherine aslında bize kedi dersleri verdi çünkü daha çok kedi gibi olmamızı istedi. Bütün vampirlerin dünyası gibi daha çok kedi ailesi tarzında, ve kurt adamları da daha çok köpek ailesi gibi olmasını istedi. Ve sonra Chris (Weitz) geldi ve şöyleydi, bilirsin, ben fazla kedi/köpek tarzında istemiyorum ve hareketlerinin biraz daha gizli olmasını istiyorum böylece vampirleri gösterdiği tarz New Moon’da biraz daha farklıydı. Şuna benziyor, burdan oradaki odaya geçmem gerekse, bilirsin, benim üstümde kamerası olacak ve sonra yıldırım geçişi yapacak ve ben orada olacağım. Yani hepsi aniden değildi, ben bir tarz garip Beatles grubunun koşuşunu odanın diğer tarafına ilginç bir şekilde yapıyordum. Vampirlerin hareketlerini ifade etmek için bir sürü iç kamera var ve David’in bunlar için elinde ne olduğunu bilmiyorum. Yani değişik yönetmenlerin olması ilginç bir şey. Aynı hikaye için farklı açıklamaları var.

AB: Dün biraz gelişmeler oldu ve senin bunlar için neler söyleyeceğinle ilgileniyorum. Breaking Dawn’ın internet sitesi “geliyor mu?”

PF: Bilirsin, Breaking Dawn hakkında bir şey duymadım. Summit henüz tartışmadı. Bence hepsi şunla ilgili, Twilight’ı çektiğimizde kimse bir başarı olup olmayacağını bilmiyordu, ve ikinci bir filmi çekip çekemeyeceğimizi bilmiyorduk. Hepsi Twilight’ın nasıl oynanacağı üzerine kuruluydu, ve hayranlar ortaya çıktı ve sinemaya gelerek daha fazlasını istediklerini söylediler. Aynı şeyi Breaking Dawn için düşünüyorum. New Moon sinemaya geldiğinde eğer hayranlar yine çıkarsa, ve Eclipse için de olursa bu biz daha fazlasını istiyoruz dediklerinin göstergesidir. Eğer istemezlerse, o zaman...

AB: Muhtemelen bu açıklamayı yapmak için Eclipse’den sonrasını beklemeyecekler.
PF: Muhtemelen hayır, demek istediğim şunu umuyorum ki herkesin programı dolu olacak, ve bilirsin aktörler uygun olmayacak. O yüzden umarım ki New Moon çıkar çıkmaz, eğer iyi gösterilirse, eğer hayranlar film için gelirlerse ve daha fazlasını istediklerini söylerlerse, dördüncü kitap için yeşil butona basacaklar ve günümüzü belirleyecekler böylece hepimiz bir araya geleceğiz. Çok büyük bir kadro bu. Böyle büyük bir kadroya sahip olup hepsini bir araya toplamak çok zor. Bilirsin, herkesin uygun olduğuna emin olmak.

AB:Uygunluktan konuşurken, Ekim’de Hemşire Jackie’ye geri başladığını söyledin, değil mi?
PF: Ekim’de geri başlıyorum. Aslında, birkaç günün üst üste bineceğini düşünüyordum, ama programlar işe yaradı, ve her gün erkenden onlara gittim, iki ay ve öncesi gibi... Bilirsin, Hemşire Jackie’nin ikinci sezonda olacağını bilir bilmez, Summit’e gittim ve dedim ki dinleyin bu muhtemelen ufak bir sorun olacak, toplantılarını bile yapmadan, hepsinin olacağını temin ettim ve Hemşire Jackie’nin yapımcıları ve Eclipse’in yapımcıları telefonda konuştular ve günleri ayarladılar.

AB: Senden Hemşire Jackie dışında bir şey bekleyebilir miyiz? Bu yaz üstünde çalışmak istediğin bir proje var mıydı?
PF: Evet yazdıklarımı film yapmaya çalışıyordum... Küçük bir pencerem vardı ve ön yapım aşamasındaki zamanım tükendi. Filmi yapacak kızı bulmaya çalışıyorduk ve bu arada kızı bulduk, çok sıkı olacaktı.

AB: Bu hamile kalan bir kız olacaktı?
PF: Evet.

AB: Ve erkek oyuncu ise...
PF: (Kendini işaret ediyor)

AB: Sen mi olacaksın? Sadece projenin yazarı değil ayrıca aktörü de olacaksın...
PF: Doğru. Evet.

AB: Ve hala olacak...
PF: Evet, gelecek yıla bırakmak zorundaydım çünkü sıkışık olabilirdik ve işi aceleye getirebilirdik ve düşündüm ki, bilirsin, sıkıştırmak yerine gelecek sene daha çok zamanım olduğunda projemi daha tutkuyla çekebilirim çünkü ben yazdım. Yaz tatilimi ailemle geçirmeye uygun oldum ve geri geldiğimde çok meşgul olacağımı biliyordum ve Hemşire Jackie ile Eclipse’i arka arkaya çekmek zorunda olacaktım.

AB: Ve bu sonbahar ayrıca yapmayı planladığın bir proje var mıydı?
PF: The Absinthe Drinkers, ama o da gelecek yıla kaldı.Bu filmde neler olacağı hakkında fazla emin değilim. Bir araya geldiğinde yapabileceğim bir proje. Ben bütün dünyasını seviyorum. Bu bir kısım, 18.yüzyılda, bayan bir sanatçı hakkında... O zamanda, Roma’da, sürülmüş bir adam işgaliydi, ve bayan sanatçılar ciddiye alınmıyorlardı. Bu yüzden bayan sanatçı kendi yolundaydı ve insanlar onu ciddiye almak istemiyorlardı, filme gelen bir adam da var, senin işinin şöhretini ben alayım, ve sonra bunun sen olduğunu açıklayalım... Sonra olan şey ise adam bunu açıklamaz ve işin tüm şöhreti kendisinin olur. Film için başrol teklifi almıştım ama orada oynamak istediğim başka bir karakter vardı.

AB: Lucciola?
PF: Evet... Biraz sokak çocuğu biraz sanatçı ve biraz da resimden vazgeçen biri ve barda absinthe içerek gününü harcayan birisi. Gösteri adamı gibi ve o yüzden ilgi ister ve biraz da sarhoş. Daha önce oynamadığım böyle bir karakteri oynamak ile daha çok ilgiliyim.

Kaynak:Twilightturk

Bir Peter Röportajı
1 sayfadaki 1 sayfası