Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Elizabeth Teaser Vanity Fair Roportaji

YazarMesaj
'-Gỉzєм •••

'-Gỉzєм •••

Elizabeth Teaser Vanity Fair Roportaji Empty
MesajKonu: Elizabeth Teaser Vanity Fair Roportaji   Elizabeth Teaser Vanity Fair Roportaji EmptyCuma Şub. 11, 2011 5:09 pm

New Moon'un cikisina sayili gunlerin kaldigi su zamanda bayan vampirler ile roportaj yapacagiz. Ilk olarak konugumuz anac Esme Cullen'i canlandiran Elizabeth Reaser. Kendisi ile Eclipse setinde cok onemli bir sahnenin cekimlerinin hemen oncesinde telefonda gorustuk. Gorusmemizde set arkadasi Nikki Reed, Julliard'dan Hollywood'a uzanan yolculugundan ve Jay-Z'ye olan takintilarindan bahsetti.

VF.com: Setteki bos zamanlarinda neler yaparsin?

Elizabeth: Cogu zamanimizi Nikki ile ortalikta dolasarak, atistiracak birseyler bularak, gulerek ve birbirimizle dalga gecerek geciriyoruz.

VF.com: Bu Twilight cilginligi ekip olarak birbirinizle olan iliskinizi etkiledi mi?

Elizabeth: Normal bir film setinde olandan daha fazla birbirimizi tanidigimizi fark ettim. Insanlarla iletisimini gecen yillarda surdurmek gercekten zor ve gecen bu yillarda bir sekilde hayatina devam ediyorsun. Bu hafta ben sete yeni geldim ve sanki arkadaslarimla degil de ailemle bulusmusum gibi hissettim. Portland'daki evin aynisinin bir kopyasi olan bu evde cekimleri gerceklestiriyoruz. Yani duygulari, anlari 2 yil once de yasamis olmak komik geliyor.

VF.com: Ayni karakteri farkli bir yonetmenle canlandirmak nasil?

Elizabeth: Sevdim. Aktor olmanin en eglenceli yonlerinden birisi farkli yonetmenlerle calisma imkani bulmak; onlarin tutkularini ve tarzlarini paylasmaktir. Her birinin senin karakterin hakkinda farkli fikirleri var. David Slade Esme'yi cok farkli ele aldi. O Esme hakkinda cok tutkulu, Esme o kadar iyi degil, o kadar tatli degil, o hala bir vampir ve hala gecenin bir korunde dag aslanlarini avlayip kanlarini iciyor. Yani o hala bir acidan vahsi bir guzel. O yuzden onun bakis acisindan Esme karakterine bakmak cok eglenceli.

VF.com: Esme olmak icin nasil hazirliklar yapiyorsun? Karakterini gelistirmek icin neler yapiyorsun?

Elizabeth: Oncelikle Stephenie'nin o muhtesem genis bir hayalgucu ile yazilmis kitap var elinizde. Bircogu oradan geliyor. Eski hikayeler var. Sonra Twilight bloglarinda yazilanlar var. Orada herkesin karakteri hakkinda inanilmaz yorumlar yaziliyor. Onlarin ele alis sekillerini gercekten buyuleyici buluyorum. Hatta youtube'da bile Esme ile Carlisle'in iliskisini anlatan videolar var. Bunlar gercekten de cok ilginc.

VF.com: Twilight'tan sonra hayatinda degisen en onemli sey nedir?

Elizabeth: Cok fazla birsey degismedi. Ama tabi Vancouver'da hersey cok farkli. Burada bir suru fan var. Ben cok icedonuk birisiyimdir ve daha once sokakta hayranlarla bu kadar cok iletisime girmemistim. Sanirim benim icin en buyuk deneyim bu oldu.

VF.com: Bunun sonucunda kariyerin degisiyor mu?

Elizabeth: Bilemiyorum. Her zaman karar vermekte zorlanmisimdir. Kariyerim farkli zamanlarda duragan, ilginc, garip, sinir bozucu ve eglenceli olmustur. Tum hayatimi birden degistiren bir seye sahip olmadim. Su anda gayet duragan.

VF.com: Julliard'a devam ediyordun. Boylesi bir fenomenin parcasi olacagini ongormus muydun?

Elizabeth: Hayir. Cok kucuk bir kiz oldugum zamandan beri piyeslerde oynamak isterdim. Ogrenmek icin Julliard'a gitmek istedim ama sonrasinda film ve televizyon sektorune asik oldum. Hatta simdi bile filmin genisligini tam olarak anlayabilmis degilim. Ancak son birkac haftada hersey dank etti. 2 hafta once hayranlarin ne kadar heyecanli oldugunu anlayabildim. Bu gercekten cok sasirtici. Beni her seferinde sasirtmaya devam ediyor.

VF.com: Tekrar sahnelere donebilecek misin?

Elizabeth: Umarim. Bir suredir kendime uygun bir oyun bakiyorum. Son rol aldigim oyun Williamstown'da Caryl Churchill'in "Top Girls" idi. Her gece oyundan once stresten gercek anlamda hasta oluyordum. Ama simdi yeni bir oyun icin can atiyorum.

VF.com: Eclipse cekimlerine devam ederken okudugun bir kitap ya da dinledigin belirgin bir muzik var mi?

Elizabeth: Jay-Z'ye kafayi takmis durumdayim. Yeni albumunu dinlemeden duramiyorum. Dairemde surekli JAy-Z caliyorum ve Nikki ile surekli dans ederek cildiriyoruz. Su aralar dikkatim cok daginik oldugu icin sadece gazete okuyorum. Kendimi bir turlu kitaba veremiyorum ve bu biraz sinir bozucu.

FV.com: New Moon'u gordun mu?

Elizabeth: Bayildim. Bence Chris Weitz gercekten inanilmaz bir yonetmen. Onun duygusalligini anlatacak kelime bulamiyorum. O gercekten cok duyarli ve ilginc bir adam. Film Twilight'tan cok farkli; kitap da cok farkliydi; dolayisiyla onun bu farki yakaladigini dusunuyorum. Taylor inanilmaz ve Jacob karakterinde gercekten cok basarili oldu. Gercekten etkilendim.

FV.com: Çektiğin en favori sahnen nedir?

Elizabeth: Doğum günü partisini cekerken gercekten cok eğlendim. Eğlenceliydi cunku tehlikeliydi.

Elizabeth Teaser Vanity Fair Roportaji
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Rob 'Vanity Fair' Röportajında Kristen Hakkında Söyledikleri
» Elizabeth MTV Röportajı
» Elizabeth Reaser'ın Eclipse'de ki 5 Favori Sahnesi
» Elizabeth Reaser at the 2010 Women in Film Awards
» Elizabeth'i Tanıyalım